Mini Kitap Şenliği, yarıyıl etkinlikleri kapsamında 22 Ocak – 7 Şubattarihleri arasında Tepe Nautilus AVM’de çocuklarla buluşacak. Bu yıl 9. düzenlenecek olan Mini Kitap Şenliği, çocukları çeşitli yayın evlerinden yüzlerce kitap ile buluşmayı amaçlıyor.

Masallar Ülkesi’nin Kahramanları Canlanacak

Mini Kitap Şenliği süresince her gün, minik ziyaretçiler büyülü dünyaların kapılarını aralayacaklar. Etkinlik kapsamında çocuklar, masallar ülkesinin birer kahramanı olacaklar. Tepe Nautilus AVM’nin etkinlik alanlarına kurulacak olan “Masallar Ülkesi”nde çocuklar, farklı masalları öğrenme, deneyimleme ve oyunlarla eğlenebilecekler. Sevilen masal kahramanları, Rapunzel, Pamuk Prenses, Pinokyo, Karga ile Tilki ve Alaaddin gibi bir birinden eğlenceli masal kahramanları “Masal Ülkesi”nde sahne alacaklar ve gösterileri ile çocuklarla bir araya gelecekler.

Etkinlik çocuklara okuma sevgisinin yanında paylaşma duygusunu da kazandırmayı amaçlıyor. Mini Kitap Şenliği’nde “Herkese Kitap Vakfı” işbirliği ile kitap bağışları toplanacak. Şenlik boyunca alana yerleştirilecek “Kitapcan” kumbaraları ile birlikte kitap bağışları toplanacak. Elde edilen gelir ihtiyacı olan okulların kütüphanelerine iletilecek.