İstanbul Şehir Tiyatroları 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında, Afacan Tilki tiyatro oyunu çocuklarla buluşacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek olan ücretsiz çocuk etkinliği, 21 Nisan 2016’da İBB Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Afacan Tilki Oyununun Konusu

Orhan Dede’nin çok güzel bir çiftliği vardır. Bu çiftliğin ne denli büyük ve güzel olduğunu bilen hırsız tilki ise sürekli yiyecek çalmak için Orhan Dede’nin çiftliğinin etrafında dolaşır. Ancak Orhan Dede, onun yiyecekleri çalmasını her defasında engeller. Bir gün, Orhan Dede’nin torunu Zeynep, yarıyıl tatili için Orhan Dede’nin yanına gelir. Bunu öğrenen tilki hemen harekete geçer. Zeynep ile arkadaş olabilirse, hiç zorlanmadan yiyecek alabileceğini düşünür.

Çocuklara dürüstlük ve arkadaşlık gibi etik değerler hakkında bilgi ve mesaj veren tiyatro oyunu Afacan Tilki, her yaştan çocuğa hitap ediyor.

23 Nisan çocuk etkinlikleri kapsamında, 21 Nisan’da saat 11.00 ile 14.00’te gösterilecek olan İBB Şehir Tiyatroları 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliğine tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.