23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında KidZania işbirliği ile Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde çocuklara özel bir alan kurulacak. Bu alanda çocuklar, birbirinden farklı ve renkli etkinliklere katılma fırsatını yakalayacaklar. KidZania Go eğlence alanı, 19-24 Nisan 2016 tarihleri boyunca, 12.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Çocuklara özel kurulacak olan etkinlik alanı, çocukları hem eğitecek, hem de eğlendirecek keyifli etkinliklere ev sahipliği yapacak. KidZania 4-14 yaşları arasındaki çocuklara, son derece güvenli bir ortamda, yetişkinlerin dünyasındaki meslekleri ve aktiviteleri deneyimleme fırsatı sunacak. KidZania Go alanında çocuklar birbirinden farklı atölyelere katılabilecekler.

Minik ziyaretçiler Akbatı’da, parfüm yapımı hakkında eğitsel bilgiler alıp parfümün notalarını ve parfümün nasıl bestelendiğini öğrenecek, ardından kendi parfümlerini kendileri yapacaklar. Çocuklar, KidZania karakterleriyle yapılmış röportajlardan derlenmiş bilgileri gazete şablonunda haber halinde yazarak kendi haberlerini oluşturacaklar. Ayrıca etkinlik alanında tuğlalardan duvar örme aktivitesi, miniklerin zevklerine göre takı tasarlayabilecekleri kuyumculuk aktiviteside gerçekleştirilecek. KidZania karakterlerinden Urbano ve Chika karakterlerini boyama aktivitesi ve kitap ayraçlarını yaratabilecekleri atölyeler de etkinlikte yer alacak.

Akbatı AVM, annelere özel bir etkinliğe de imza atacak. Çocuklarla güzel ve verimli zaman geçirmenin yollarını anlattığı kitapları ve deneyimlerini paylaştığı blogu ile annelerin ilgi ile takip ettiği blogger ve yazar Şermin Çarkacı,  21 Nisan Perşembe günü, saat 14:00-16:00 arasında  “Çocuklar ve Oyunlar” üzerine keyifli bir söyleşi ile annelerle buluşacak. Akbatı AVYM’nin 6 gün sürecek çocuk şenliğinde KidZania maskotlarından VİTA da çocuklarla bir araya gelecek.

Akbatı AVYM 23 Nisan Etkinlikleri

  • Kendi parfümümüzü besteliyoruz
  • Kendi gazetemizi yapıyoruz
  • Takı tasarlıyoruz
  • Urbano ve Chika resimli kitap ayracı yapıyoruz
  • Tuğla ile duvar örüyoruz