alice-harikalar-diyarinda


Alice Harikalar Diyarında, Temmuz ayında 14. Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali kapsamında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda çocuklarla buluşacak.

Alice evlerinin bahçesinde sık sık verilen çay partilerinden ve bu davetlere katılan davetlilerden oldukça bıkmıştır. Hayat onun için artık renksiz ve monoton bir hal almıştır.  Günlerden bir gün Alice yine o  sıkıcı çay partisi sırasında beyaz bir tavşanın peşine takılarak kendini Harikalar Diyarında bulur.

Alice’in gittiği Harikalar Diyarı birbirinden ilginç inanılmaz olaylar, çözümsüz bilmecelerle, anlaşılmaz sözcük oyunlarından oluşmaktadır. Harikalar Diyarın’da kahramanımızı tahmin edemeyeceği maceralara atılacaktır.

Alice’e  Hariakalar Diyarın’da kötü kalpli Kırmızı Kraliçe’ye karşı verdiği mücadele sırasında konuşan bir kedi, çılgın bir şapkacı, Mart tavşanı, silahşör bir fare, beyaz tavşan ve daha  nice fantastik ütopik karakterler yardım eder.

Alice Harikalar Diyarında, büyülü bir dünyanın kapılarını çocuklar için aralarken teknolojik efektlerler onları gördükleri karşısında şaşkınlığa uğratıyor.  Fantastik çocuk müzikali minikleri keyif dolu ütopyada gezintiye davet ediyor.