BASF Kids’ Lab, Aralık ayında Akasya Alışveriş Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. BASF, Kids’ Lab” ile çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlıyor.  Kids’ Lab çocuklara eğlenceli bir deney yapma fırsatı sunmayı hedefliyor.  11.00 ile 18.00 saatleri arasında sürecek olan etkinlik kapsamında çocuklar, suyun depolanması deneyini gerçekleştirecekler. Etkinlikte çocuklar, bebek bezlerinde de kullanılan süper emicilerin fonksiyonunu görecekler.

Çocuklara günlük hayattan deneyler sunacak olan Basf Kids’ Lab çocuklara kimyayı güvenli yollardan daha yakından tanıtacak. Çocuklar atölyede kimyayı görerek, dokunarak yakından tanıyacaklar. Hayatın içinden deneylerle 6-12 yaş gurubundaki çocuklara bilimi sevdiren Kids’ Lab Projesi kapsamında; çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor.

Kids’ Lab ile çocuklar önce özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle eğlenceli deneyler yapacaklar daha sonra ise geleceğin bilim insanı sertifikasını almaya hak kazanacaklar.