Bir Varmış Bir Yokmuş, Eylül ayında İstanbul Modern’de çocuklar ve aileleri ile buluşacak. Etkinlik,  3-5 ve 6-10 yaş grubu çocuklar ve ailelerine yönelik olarak gerçekleştirilecek.

Hayal gücünü tetikleyen ve çocuklarda yaratıcılığın gelişmesine katkıda bulunan programda aileler masallar tasarlayacaklar ve sanat çalışmalarını inceleyecekler. Eğitim Odası’nda başlayan programın ilk bölümünde aileler, onlar için özel tasarlanmış imge kartlarını seçecekler ve boyayacaklar. Ardından bu kartları sıralayıp, imgelerin çağrışımlarıyla kendi masallarını yaratacaklar.

Programın ikinci aşamasında ise aileler, müzenin sergi salonlarında renklendirdikleri imgelerin hangi sanat çalışmalarından esinlenilerek hazırlanmış olabileceğini tahmin ettikleri bir keşif oyununa katılacaklar. Çocuklar ve aileleri, bu keşif oyununda da sanat çalışmalarındaki imgeler dünyasında hayaller kurmayı ve masallar tasarlamayı sürdürecekler. Etkinlik, Bir Varmış Bir Yokmuş, sanat çalışmalarının incelenmesi ve yorumlanması ile sona ereceke.

3-5 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri: 3, 24 Eylül 15.30-16.30.

6-10 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri: 11, 25 Eylül 15.30-16.30.

Süre: 60 dk.
Kontenjan: Katılım 10 aile ile sınırlıdır.
Ailece Sanat Etkinlik Ücreti: Bir çocuk ve bir yetişkin katılımı için 50 TL’dir. İkinci yetişkin için 12,5 TL ve ikinci çocuk için 12,5 TL’dir.