Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Nisan ayında La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu ile çocuklarla buluşacak. Oyun, 23 Nisan Cumartesi saat 12’de Cerrah İlköğretim Okulu’nda, saat 15’te Yeniceköy Osman Çağlayan İlköğretim Okulu’nda; 24 Nisan Pazar ise saat 11’de Kurşunlu Mahallesi Çok Amaçlı Salonu’nda ve saat 15’te Müze Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

Oyun, çevre bilinci ve doğa sevgisini çocuklara aşılayacak. ‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüyü ele alacak. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlandığı oyunda, ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklara dikkat çekilecek.

Anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılacak. Oyunda çocuklara neleri yapmamaları gerektiğine değinilecek. La Fonten Orman Mahkemesinde ile çocuklara hala her şeyin düzeltilebileceği gösterilecek.

Oyunun Konusu

Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre doğru bir yolculuğa atılırlar. Hayvanlar kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım almaya karar verirler. Böylece macera başlar.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Turne Takvimi

  • 7 – 8 Mayıs – Edirne
  • 14 – 15 Mayıs – Kırklareli
  • 28 – 29 Mayıs / 4 – 5 Haziran – Tekirdağ