Çevrimdışı Çocuk, Ocak ayında Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Günümüzde internet bağımlılığı gittikçe artmaktadır. Modern iletişim araçları ise en yakın bireylerin bile birbirinden uzaklaşmasına sebep oluyor.

Bu araçlar nedeni ile aynı aile içerisinde bir arada olan bireyler aynı ortamda farklı dünyaları yaşıyorlar. Bu durumdan da haliyle en çok ilgi ve yakın iletişime muhtaç olan çocuklar olumsuz etkilenebiliyor. Oyunda, Can’a  doğum günü hediyesi olarak babası bir dizüstü bilgisayar alır. Çevrimdışı Çocuk, Can’ın düştüğü sanal dünyayı konu alacak. Girdiği sosyal paylaşım sitelerinin sanal aleminde kaybolan Can yeni edindiği sanal arkadaşlarla vaktin nasıl geçtiğinin farkına varamaz ve gerçek hayattan kopar. Bu durum ailesinin yanı sıra en yakın çevresindeki oyun arkadaşlarının dostlarının tek tek Can’ın hayatından uzaklaşmasına neden olur. Can böylece kaçınılmaz yalnızlık ile karşı karşıya kalır.

Öyle ki çok sevdiği dedesinin getirdiği cazip hediyeler bile artık Can’ın ilgisini oynadığı sanal oyunlar kadar çekmez. Onu eskisi kadar mutlu etmez. Günlerden bir gün Can’ın dizüstü bilgisayarı bozulur. Can, aniden yıkılan sanal gezegeninden sıyrılır ve kendisini seven ve özleyen dostlarının varlığının farkına varır.