Beylikdüzü 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, ücretsiz tiyatro gösterimleri yapacak. Şarlo Geliyor ve Ali Veli Maria adlı tiyatro oyunlarını 23 ve 24 Nisan tarihleri arasında çocuklarla buluşacak.

Şarlo Geliyor – 23 Nisan Etkinlikleri

Aynı mahallede yaşan iki afacanın hikayesini anlatan Şarlo Geliyor adlı oyunca, iki arkadaş Charlie Chaplin ile tanışmak için onun yaşadığı yere gitmeye karar veriyor. Charlie Chaplin ile tanışmak için gittikleri yerde, hiç ummadıkları bir anda, namıdiğer Şarlo, yani Charlie Champlin ile karşılaşırlar. Çocukların iletişim kurma becerileri ve özgüven duygularını ele alan oyun, her yaştan çocuğa hitap ediyor.

23 Nisan Cumartesi saat 13.00’te gösterilecek olan Şarlo Geliyor oyununa tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek. Oyun, Gürpınar Aşık Veysel Sahnesi’nde gösterilecek.

Ali Veli Maria – 23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan etkinlikleri kapsamında, çocuk oyunu Ali Veli Maria adlı oyun çocuklarla buluşacak.

Afrika’dan gelen siyahi Müslüman bir çocuk olan Ali, annesi Londralı olan Maria ve Türkiyeli olan Veli bir sabah kapısı kapalı bir parkta tanışırlar. Bir süre vakit geçiren üç çocuk, kendi kültürlerine dair oyunları oynayarak eğlenirler. Ancak parkın kapısının neden kapalı olduğunu bir türlü anlayamazlar.

23 Nisan’da saat 13.00’te Beylikdüzü Kültür ve Sanat Merkezi’nde gösterilecek olan oyun; 24 Nisan Pazar günü saat 13.00’te Gürpınar Aşık Veysel Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan iki oyun da tüm çocuklar için ücretsiz olacak.