iki-dunya-arasinda-anne-bebek-etkinlikleri


Bebek etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan “Pusetli Aileler Etkinliği”, anne ve bebeklere birlikte müze deneyimi yaşatacak. Anne bebeklere birlikte sanat deneyimi yaşatmayı amaçlayan program, Feyhaman Duran – İki Dünya Arasında Arasında sergisinin ziyaret edilmesinin ardından, bebeklerin ilgisini çekecek renkler cisimler ve oyunlar iyi duyusal deneyimler yaşatacak.

0 – 11 aylık bebeklerin aileleriyle katılacağı 30 dakikalık sergi turundan sonra eğitmenler eşliğinde, bebeklerde renklerin, ışığın, şekillerin, sesin, görüntülerin ve müze atmosferinin yarattığı etki gözlemlenecek.

12 – 36 ay arası bebeklerin aileleriyle katılacağı etkinlikte ise, 60 dakikalık sergi turunun ardından, tüm katılımcılarla birlikte renkli oyunlar oynanarak, farklı yüz ifadelerini resim çalışması ile deneyimleyebildikleri bir atölye çalışması yapılacak.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde bebek etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan sergi,  salı, perşembe, cuma ve cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.30 arasında, çarşamba günleri ise 10.00 ile 19.30 saatleri arasında ziyaret kabul edecek.

Anne bebeklerin ücretsiz olarak katılım sağlayabileceği etkinlik temmuz ayına kadar devam edecek.