geronimo- kizilderili-kampi


Geronimo Kızılderili Kampı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın etkinlikleri kapsamında Nisan ayında Ankamall Alışveriş Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

Çocuklara bu özel günde renkli anlar yaşatmak isteyen Ankamall, çocukları Kızılderili dünyasına götürerek onlara değişik bir deneyim yaşatacak. Kızılderililerin günlük yaşamsal faaliyetlerini ve doğal dokusunu değiştirmeden birebir canlandıran etkinlik minik ziyaretçilerine katılım ve uygulama fırsatı da verecek.

Kamp 180 metrekare alan kurulacak olup, burada minikler düşlerinde ki Kızılderili yerlileri ile bir araya gelecekler. Yüz boyaması yapılan çocuklar otantik giysilerin içinde adeta birer Kızılderili olarak yer alacaklar.

Kızılderililerin farklı yaşam etkinlikler AVM’nin farklı yerlerinde kurulacak olup, minik katılımcılar  “Davul Çalma” alanında Kızılderililere ait birçok vurmalı çalgı ile diledikleri müzikleri çalacaklar.

Maket atların yer aldığı “At Binme” alanında çocuklar eğlence dolu anlar yaşayacaklar. Yerlilerin atla tanışmadan önce ulaşım hayvanı olarak kullandıkları “Kızıl Boğa” da kampta ki yerini alırken, Çocuklar, maket boğanın üzerine binerek resim çektirme fırsatını yakalayacaklar.

Tahta sofra ve çamur seramiğin bulunduğu “Çamur Atölyesi” alanında çocuklar minderlerine oturarak yerliler için çanak ve kap hazırlayacak, “Balık Tutma” alanında; köprüden geçerek havuz başına gelecekler. Çocuklar oltalarını alarak özel tasarlanmış, içi su dolu havuzda balıkları ve ördekleri yakalamanın keyfini doyasıya sürecekler.

“Top Atma” alanında ise minikler topları panoya atarak deliklerden geçirmeye çalışacak, atış ve nişan alma becerileri kazanacaklar.

Etkinliğin sonuna gelindiğinde ise minik ziyaretçiler Kızılderililerle birlikte “çadır dansı” yapma şansını yakalayacaklar.

Ankaralı çocuklar  Kızılderililer Ankamall’a Geliyor…