Gezegen C, 10 Ocak Pazar günü Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde, 16 Ocak Cumartesi günü Mersin Kongre Sarayı’nda ve 23 Ocak Cumartesi günü Ege Üniversitesi AKM’de çocuklar ile buluşacak. CarrefourSA ve BKM işbirliği ile gerçekleşecek olan oyun, çocuklara taze gıdanın önemini vurgulamayı amaçlıyor. Gezegen C taze gıda seven İnek C’nin keyifli macerasını konu alacak.

Oyunda,Müzikler, danslar ve sepetler dolusu meyve ile sebze yer alacak. Gezegen C’nin sembolü İnek C, yaşanan tüm eğlencenin ortasında aslında pek mutlu bir yaşam süremez. İnek C önüne konulan sepetlerdeki meyve ve sebzelerin tadına bakar. Sebze ve meyveleri bayat bulan İnek C mutsuzluğa kapılır. İnek C’nin durumu karşısında üzüntüye kapılan Gezegen C’nin iki sevimli çocuğu Toprak ve Su, İnek C ile sohbete koyulur. Böylece bayat sebze ve meyvelerin iç yüzü açığa çıkar.

Işıklı Kuyu’ya atlayan Toprak ve Su, İnek C’nin bahsettiği Dünya’ya giderler. Tam da o anda bütün olan biteni gören ve herkese bayat ürün vererek saygınlığını kazanan kötü adam Bay Bayat, onları her ne pahasına olursa olsun durdurmak için peşlerine düşer. Toprak ve Su, ışıklı kuyu sayesinde sırasıyla bütün mevsimlere uğrarlar ve faydalı meyve sebzelerle tanışarak, nasıl yetiştirildiklerini öğrenme fırsatını yakalarlar. Tüm bunlar yaşanırken Bay Bayat, her fırsatta Toprak ve Su’yu durdurmak için çabalar.

Biletler Nasıl Temin Edilir?

CarrefourSA marketlerinden CarrefourSA Kart ile yapılacak alışveriş karşılığında tüketicilere ücretsiz 2 kişilik bilet hediye edilecek.