günesin-cocuklari


Güneşin Çocukları,  23 Nisan İBB Çocuk Şenliği Kapsamı’nda Nisan ayında Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak.

Kendilerine annelik yapan Güneş’in ülkesinde yaşamlarını süren Günebakan çiçekleri arkadaşarı ile birlikte mutlu ve bereket dolu bir hayat yaşamaktadır.

Günlerden bir gün Günebakan çiçeklerinin mutlu ve bereketli hayatlarını çekemeyen Karanlık Efendi gelir. Günebakan çiçeklerine macera ve para teklifinde bulunan Karanlık Efendi onları hükümdarı olduğu Karanlık Ülkeye götürmek ister.

Karanlık Efendi’nin oyununa düşen Kefal ve Taklitçi adında ki iki Günebakan Karanlık Efendi ile giderler.  Onları olası tehlikelere karşı uyarmak için arkalarından koşan Korkuluk da  Karanlıklar Ülkesi’ne istemeden gelir.  Karanlık Efendi’nin ülkesinde yaşadıkları tüm maceralar Günebakanların özgürce sürdürdükleri yaşamlarını her an daha da kısıtlayarak zorlaştırmaktadır.

Günebakanlar artık bu ülkede  Karanlık Efendi’ye itaat etmek zorundadırlar. İki küçük afacan ve arkadaşları Korkuluk, içinde kuklaların ve büyünün olduğu ülkeye hapis olurlar. Kahramanlarımız  Karanlıklar Ülkesi’nden kurtulmanın yolunu bulabilecekler mi? Sorunun yanıtı oyunda saklı.