23 nisan etkinlikleri İstanbul Metrosu


İstanbul Metrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, İstanbul genelindeki metro hatlarında çocuklar için palyaço, yüz boyama, hediye dağıtımı gibi etkinlikler düzenleyecek. 

23 nisan etkinlikleri İstanbul Metrosu23 Nisan Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan etkinlikler 16.00’da sona erecek.  Aksaray-Atatürk Havalimanı, Hacıosman-Yenikapı, Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, Kadıköy-Kartal, Bağcılar-Kabataş, Kadıköy-Moda, Topkapı-Habipler ve Eyüp-Piyer Loti Teleferik hatlarında birer araç süsleneceği gibi, çocukların eğlenmesi için ikişer palyaço da hazır bulunacak.

23 Nisan şenlikleri kapsamında çocuklara 10 bin adet kum boyama seti, 10 bin adet Metro İstanbul ve İBB logolu balon, 10 bin adet bayrak, 500 kilo şeker, 5 bin şapka ve askılı çanta ile 23 adet tişört dağıtımı yapılacak.

Bağcılar, Yenikapı ve Kadıköy istasyonlarında ise müzisyenler sahneye çıkarak çocuklarla şarkı söyleyecek. 20 metrekarelik çim halı ile kaplanmış özel etkinlik alanlarında kaydırak, salıncak, tahterevalli ve oyun evleri ile çocukların 23 Nisan etkinlikleri kapsamında istedikleri gibi eğlenmeleri hedeflenecek.