23 Nisan çocuk etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği kapsamında, 23 Nisan’da Kahraman Ağustos Böceği çocuk tiyatrosu çocuklarla buluşacak. Çizgi Kukla Tiyatro tarafından gösterilecek olan oyun, tüm çocuklara ücretsiz olacak.

Mucit bir ağustos böceğinin hikayesini anlatan tiyatro oyununda çocuklara hem karşılıksız iyilik, dayanışma gibi etik değerler hakkında mesajlar veriyor hem de çocukların 23 Nisan’ı birlikte kutlamaları için ortam hazırlanıyor. Karıncaların yüklerini hızlı ve daha az yorularak taşımalarını sağlayacak bir icat geliştiren mucit ağustos böceği, kaplumbağaların daha hızlı yol alabilmesi için de onlara süper kaykay yapar. Ancak ormanda yaşayan kurnaz tilki, ağustos böceğinin bu icatlarını satarak para kazanmayı amaçlar. Ağustos böceği ise buna karşı çıkar ve yaptığı icatların orman sakinlerinin hayatlarını kolaylaştırmak için olduğunu söyler.

Kahraman Ağustos Böceği çocuk oyunu, 23 Nisan çocuk etkinlikleri kapsamında, 23 Nisan’da Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Sahnesi’nde saat 14.00’te çocuklarla buluşacak.