kaptan-zencefil-izmir-ucretsiz-cocuk-etkinlikleri


Kaptan Zencefil, ücretsiz İzmir tiyatro etkinlikleri kapsamında, 8 Eylül ve 22 Eylül tarihlerinde toplam 4 seansla çocukların karşısında olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, çocukları ücretsiz tiyatro ile buluşturan programda, çocuklar müzikli ve danslı oyun Kaptan Zencefil ile eğlenecek.

3-12 yaş grubuna hitap eden Kaptan Zencefil oyununun konusu şöyle:

Kaptan Zencefil, dünyanın en kötü kaptanı olmaya çalışmaktadır. Büyük Okyanus’un bilinmeyen bir yerinde, barış içinde yaşayan bir halkın olduğunu öğrenen Kaptan Zencefil, bu halkın yaşadığı yerin haritasını ele geçirir. Bu adada bulunan sihirli hazineyi ele geçirerek, halkın huzurunu bozmak isteyen Zencefil, böylece kötü bir korsan olabilecektir. Bu düşünceyle yola çıkan Zencefil, yolda kanadı kırık bir albatros görür ve onu tedavi eder. Ağlara takılmış bir yunusu ise kurtarır. Kötülük yapmak için geldiği adaya vardığında ise, kötü biri değil, iyi bir insan olduğunu fark eder. Ada halkının barış ortamını bozmaktansa, onlara yardımcı olmaya karar verir.

İzmir ücretsiz çocuk etkinlikleri kapsamında, 8 Eylül ve 22 Eylül’de çocuklarla buluşacak olan Kaptan Zencefil müzikli danslı oyunu İzmir Seferihisar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ücretsiz tiyatro etkinliğine, 3-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilecek.