Kral Çıplak, Nisan ayında Şehir Tiyatroları 32. Çocuk Şenliği kapsamında Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Sahnesi ve Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak.

Her zaman yeni kıyafetler giymek isteyen kral, gösteriş düşkünü biridir. Günlerden bir gün kral doğum günü için giyeceği kıyafete karar gelmemesi için çabalar.Terziler arası bir yarışmayla kararını verecek olan kralın danışmanı da çeşitli kurnazlıklarla krallığı ele geçirmek ister. Halkın içinden iki kişi, krala bir ders vermeye niyetlenirler İkili terzi kılığına girerek saraya girerler ve krala kendisi için sadece akıllıların görebileceği çok özel bir elbise yapacaklarından bahsederler.

Oyun, aklın her şeyin üstünde ve asıl güzelliğin insanın kıyafetlerinde değil, içinde olduğunu konu alacak. Kral Çıplak, bazen güvendiğimiz kişilerin kendi çıkarları için bizi yanlış yönlendirebileceği ve bunu aklımızla aşabileceğimizi çocuklara gösterecek. Doğru bildiğimizi söyleyebilecek kadar cesur olmamız gerektiğine de oyunda değinilecek.

Oyuncular: Ünsal Sicilli, Tuncay Özkan, Aylin El, Yağmur Sicim, Ali Mehmet Onur, Armağan Tongunç, Alper Yaman, Okan Can, Mert Duysak, Yağmur, Doğan Sedat Sevindik

Süre: 55 dk. (Tek Perde)
Yazan: Hans Christian Andersen
Uyarlayan: Ünsal Sicilli – Gökhan Daldık
Yöneten: Ünsal Sicilli