La Fonten Orman Mahkemesinde, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu kapsamında , 28 Mayıs tarihinde saat 12.00 ve 14.00’te Marmara Ereğlisi Halk Eğitim Merkezi’nde, 29 Mayıs tarihinde saat 12.00 ve 14.00’te Malkara Belediye Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak çocuklarla buluşacak.

Oyun, insanların çevreyi koruma konusunda bilinçsiz ve özensiz davranışları nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal dengeye değinecek. La Fonten Orman Mahkemesinde  çocukların çevre bilincine sahip, hayvanları ve doğayı seven bireyler olabilmelerini sağlamayı hedefleyecek.

Gün geçtikçe doğal denge bozulur ve kötüleşir. Hayvanlar bu üzücü durum karşısında büyük endişe duyarlar. Böylece hayvanlar, Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre doğru bir yolculuğa atılırlar. Şehirde hayvanlar kendilerini anlayabilecek tek insan olan La Fonten’e danışırlar.

Oyunda, klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakış açısı ile yeniden uyarlanarak sahnelenecek. La Fonten Orman Mahkemesinde ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzlukları ele alacak.