sisli-uluslararsı-23-nisan-senlikleri


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında şişli  Belediyesi, Nisan ayında dünya çocuklarını Şişli’de bir araya getirecek. 23 Nisan kutlamalarında uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapan Şişli Belediyesi Almanya, Macaristan, Gürcistan, Makedonya, Nepal ve Bulgaristan’dan gelen çocukları da coşku dolu özel etkinliklerle ağırlayacak.

Uluslarası Şişli 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında gerçekleşecek olan Maçka Sanat Parkı’nda Çocuk Şenliği kortejlerle başlayıp çeşitli ülkelerin halk oyunları gösterileri ile devam edecek.

Festivali’nin ilk günü ola 22 Nisan çarşamba gününde çocuklar, Harbiye Askeri Müzesi’nin önünde başlayan korteje katılarak  Maçka Sanat Parkı’na gelecekler.

Maçka Sanat Parkı’nda Türkiye’den çocuklarla bir araya gelerek burada Almanya, Macaristan, Gürcistan, Makedonya, Nepal, Bulgaristan’dan gelen çocukların sergileyecekleri birbirinden güzel halk oyunları gösterileri ile unutulmayacak bir güne imza atacaklar.

Birçok sivil toplum kuruluşlarının stantlarının yer alacağı parkta çocuklar, tahta bacak, pamuk şekerciler ve macuncular eşliğinde gün boyu doyasıya eğlenme şansını yakalayacaklar.