miniatürk-23-nisan-senligi-afis


Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Nisan ayında Türkiye’nin ilk ve tek minyatür parkı Miniatürk’te çocuklarla gerçekleşecek.

23 Nisan’ı çocuklarla birlikte coşku dolu kutlamayı amaçlayan Miniatürk bu yıl binlerce çocuğun katılımı ile renkli bir 23 Nisan’a ev sahipliği yapacak.

Etkinlik kapsamında çocuklar  Miniatürk’ü, Kristal Müze’yi ve Zafer Müzesi’ni gezme şansını sahip olurken Karagöz ile Hacivat”, “Nasrettin Hoca”, “İbiş ile Beyefendi” ve illüzyon gösterileri ile jonklör, tahta bacak, palyaço ve gün boyu devam edecek heyecan dolu yarışmalar ile doyasıya eğlenecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda, Türkiye’nin ilk ve tek minyatür parkı Miniatürk’te binlerce çocuğun katılacağı bir şenlikle kutlayacak.

Osmanlı ve Türkiye coğrafyasına ait 128 mimari eserin minyatürlerinin serginlendiği Miniatürk’te, çocuklar bayram coşkusunu dolu dolu yaşayacaklar.

Ücret Bilgisi:

Yerli Sivil Katılım Ücreti : 5 TL

Yerli Öğrenci, Öğretmen, Askeri Personel Katılım Ücreti :3 TL

Yabancı Uyruklu Katılım Ücreti: 10 TL.

65 Yaş üstü ve Engelli girişleri ise Ücretsizdir.