Nesillerin Dansı, Eylül ayında Dünya Yaşlılar Günü kutlamaları kapsamında Pera Müzesi’nde 50 yaş üstü sanatseverler ve 5-12 yaş arası çocuklarla buluşacak.  Etkinliğe 50 yaş üzeri tüm katılımcılar 5-12 yaş arası bir çocuk ile katılacaklar.

Dans etkinliği “Verinin Girişi” sergisinde yer alan Önde Gelenler adlı eserden ilhamla, doğaçlama olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik, nesiller arası diyaloğu geliştirme programı kapsamında hayata geçirilecek. Nesillerin Dansı etkinliği, doğaçlama dans atölyesi, motivasyon, özgüven, özyeterlik, motor kabiliyeti, esneklik, koordinasyon ve sosyalleşme gibi yetenekleri geliştirmeyi hedefleyecek.

Doğaçlama dans atölyesi aracılığıyla farklı yaş aralığındaki katılımcıların kendini özgürce ifade edebilmesi ile çevresindekilerle farklı iletişim kanallarını deneyimlemesine ayna tutan, yaratıcı sanat sürecini destekleyen bir bakış açısı yaratmayı amaçlayacak.

Atölye Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisinin yer aldığı 2. katta sanatseverle bir araya gelecek.

Saat: 14:00-15:00
Kontenjan:
10 çift
Kayıt Formu:
http://bit.ly/2ad3Vok
Detaylı bilgi için: egitim@peramuzesi.org.tr