Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Aralık ayında Akatlar Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Çocuklar, bu kez güzeller güzeli Pamuk Prenses’e, sevimli yedi cücelere, yakışıklı prense, kötü kalpli cadıya ve şaşırtıcı sihirli aynaya yakından bakacaklar.

Kötü kalpli ve güzelliğine düşkün kraliçe, sihirli aynasına her gün ülkenin en güzel kadınını sorar. Günlerden bir gün ayna, kraliçeye Pamuk prenses’in kendisinden daha güzel olduğunu söyler. Bu cevap üzerine sinirlenen kraliçe Pamuk prenses’i ülkeden uzaklaştırması için sarayın komutanı Kato’ya emreder. Kato yolda Pamuk Prenses’in yaptığı iyiliklerden etkilenir. Kato, kraliçenin emrinin aksine Pamuk Prenses’i sınıra yakın bir yere bırakarak uzaklaşır.

Ormanda Kato’yu arayan Pamuk Prenses, yedi cücelerin evine gelir. Kraliçe ülkenin en güzel kadını olmanın tadını çıkarırken, ayna bir aksilik olduğunun farkına varır. Bu durumu kraliçeye söyler. Kraliçe, yaşlı kadın kılığına girerek Pamuk Prenses’e zehirli elma sunar. Pamuk Prenses’in uyanması için tek şans “Onu yürekten seven birinin öpücüğü” dür.

Uyarlayan-yöneten: Oktay Şenol
Yönetmen yardımcıları: Burcu Saraçoğlu, Tan Güneş
Müzik: Oktay Şenol
Koreografi: Selin Zeyli
Dekor: Emre Paktaş
Kostüm: Kulis Kostüm
Kukla yapım-tasarım: Serpil Bilgil
Aranjör: Ayhan Yavaş
Afiş Tasarım: Behçet İlhan
Oyuncular: Burcu Şenol, Sibel Akyüz, Cevher Güzey, Güneş Çağlar, Ali Bahadır, Elvan Seyhan Kaya, Gül Arda