Renkli Oyunlar Atölyesi, Ağustos ayında İstanbul Modern’de çocuklar ve ebeveynlerle buluşacak. Etkinlik kapsamında 2-3 yaş gurubu çocuklar ve aileleri sanatı keşfetmeye dayalı bir yolculuğa çıkacaklar. Etkinlikte çocuklar önce sanat eserlerine bakacaklar daha sonra ise eserlerin içindeki öğeleri görmeye ve keşfetmeye, belirli nesneleri arayıp bulmaya odaklanacaklar ve renklerin peşinde keyifli bir yolculuğa atılacaklar.

İstanbul Modern’in Eğitim Odası’nda başlayan atölye çalışmasının ilk bölümünde, çocuklar aileleriyle birlikte objeleri ve renkleri resimlerin içinde bulduktan sonra, “Sanatçı ve Zamanı”  koleksiyon sergisini eğlenceli bir oyunla gezecekler. Aileler sergi gezileri sırasında çeşitli oyun kartları aracılığıyla bir sanat eserine bakmayı, içindeki değişik parçaları ve renkleri görmeyi deneyimleme fırsatını yakalayacaklar.

Sanat eserleriyle gerçekleşen bu eğlenceli keşif serüveninin ardından çocuklar ve aileleri, atölyede özel hazırlanmış kalıplarla, çeşitli nesnelerin izdüşümlerinden yola çıkarak rengarenk karalamalar gerçekleştirecekler.

Süre: 60 dk.
Kontenjan: Katılım 10 aile ile sınırlıdır.
Ailece Sanat Etkinlik Ücreti: Bir çocuk ve bir yetişkin katılımı için 50 TL’dir. İkinci yetişkin için 12,5 TL ve ikinci çocuk için 12,5 TL’dir.