Sevda Bahçesi, Mart ayı boyunca her hafta sonu İzmir Bornova Alışveriş Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Sevda Bahçesi’nde  Ayşe, çiçekler, tavşan ve güvercin mutluluk içinde yaşarlar. Tüm her şeye sahip olan Kara Seyfi ise doyumsuz ve açgözlü biridir. Kara Seyfi,  Ayşe’nin ve arkadaşlarının yaşadığı bahçeyi ele geçirmeyi arzu eder. Amacına ulaşmak için ise her türlü kötülüğe başvurur. Ancak Sevda Bahçesi dostları bir bulutun yardımıyla Seyfi’nin kötü planlarının önüne geçerler.

Fakat Kara Seyfi’i yılmaz. Yeni planlar hazırlar. Ayşe’nin bahçesinden söküp attığı Devedikeni ile  Kara Seyfi birlik olurlar. Bahçeyi ele geçirmek için yola çıkarlar. Kara Seyfi ve DevedikeniKuraklık Ülkesin’den kumlar alıp, bahçeyi kurutmaya çalışırlar. Rüzgar Ülkesin’den ise rüzgar alan ikili  bulutu dağıtmak için çabalarlar. Kara Seyfi’nin planları gerçekleşmez. Dostlar elele verirler. Bulut yağmur olup yağar ve bahçe eski haline kavuşur. Sevda Bahçesi dostları mutlu bir hayatlarına kaldıkları yerden devam ederler.

Oyun, özgün kuklalar, şarkılar, müzik ve efektlerle oynanacak. Anlatıcıların seyirciyi selamı ile başlayan Sevda Bahçesi’nde iki anlatıcı Ayşe Kız ve Kara Seyfi rollerini canlandırırken, oyun boyunca kuklaları da oynatacaklar.

Not:
Ücretsiz davetiyeler, danışma biriminden temin edilebilmektedir.
Salon 80 kişi ile sınırlı tutulmaktadır.
Oyundan en az 5 dakika önce alanda olunması gerekmektedir.
Oyun başlamasına 5 dakika kala salonda boş yer varsa davetiyesiz misafirler kabul edilmektedir.
Oyun başladıktan sonra davetiye olsun ya da olmasın içeri giriş yapılmaktadır.