Shrek Müzikali, Şubat ayında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. 7’den 70’e tüm izleyicilerin ilgisini çekmeyi amaçlayan Shrek, bilgisayar oyunları ve çizgi romanlar da yer almaya başladı. Daha sonra ise Shrek, Broadway’e kadar giderek müzikal halini aldı.

Jeanin Tesari’nin bestelediği müzikleri, David Lindsay-Abaire’nin yazdığı şarkı sözleri ile Shrek Müzikali, çok prestjli Tony Ödülleri’nin yıldızlarından biri olmaya hak kazandı. Tim Hatley’nin tasarladığı kostümler, Shrek Müzikali’ne En İyi Kostüm dalında da ödüller getirdi.

Shrek Müzikali, her yaştan Shrek hayranını müzikale davet ediyor. 10 konteynerlik dev seti, 60 kişilik kadrosu ve canlı orkestrası ile müzikal tarihinin en ihtişamlı ve eğlenceli yapımlarından biri olmayı hedefliyor.  Shrek Müzikali orijinal dilinde, Türkçe üstyazı ile beraber sahnelenecek. Oscar ödüllünü almaya hak kazanan DreamWorks animasyon filmini referans alan  Shrek Müzikali canlı bir adaptasyon olarak tiyatro sahnesine seyirci karşısına çıkacak.

Müzikal, altüst olmuş uzak bir diyarda, çirkin bir dev, yaşam enerjisiyle dolu bir prensesi kurtarmaya çalışmasını konu alacak. Macerada, bir de susmak bilmeyen bir eşek, asabi bir kötü adam, huysuz bir kurabiye ve bir düzineden fazla absürt masal kahramanı da Shrek sevenlerle bir araya gelecek.

Bilet Fiyatları
Genel Satış:
1. Kategori – 205.00 TL
2. Kategori – 175.00 TL
3. Kategori – 145.00 TL
4. Kategori – 110.00 TL
5. Kategori – 75.00 TL
6. Kategori – 45.00 TL

Not: %25 indirimli sınırlı sayıda öğrenci biletinin satışları gişelerinden yapılmaktadır. her “4AL3ÖDE” paket alımı, 1 bilet ile 4 kişi yan yana giriş hakkı vermektedir.