Su Altı Dünyası Sergisi (World of Undersea), yarıyıl etkinlikleri kapsamında Ocak ve Şubat aylarında Mersin Palm City Alışveriş Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Etkinlik, çocuklara denizlerin altındaki dünyayı keşif ettirerek, deniz altındaki yaşamı yakından görme fırsatını yakalatmayı amaçlıyor.

Su Altı Dünyası Sergisi’nde çocuklar, hareketli-robotik 1,5m uzunluğundaki sevimli Fok, Denizaslanı ve Yunus ile birlikte, 4 m uzunluğundaki Balina ve Köpekbalığı’nı yakından inceleme fırsatını yakalayacaklar. Su Altı Dünyası Sergisi’nde çocuklar Kaptan Jack adlı animatronik robot ile tanışacaklar.Etkinlik kapsamında 6 metre uzunluğundaki Batiskaf isimli denizaltında su altı belgeseli seyredecek olan çocuklar, denizlerin altındaki dünyayı keşif ederek  deniz altındaki yaşama yakından bakacaklar.

Eğlenerek öğretmeyi amaçlayan Su Altı Dünyası Sergisi’nde çocuklar, gemi ekipmanlarını yakından görecekler. Çocuklar, kaşifler sergisinde ise Kristof Kolomb, Vasco Da Gama ve Bartolomeu Dias gibi ünlü bir çok denizci kaşifin keşiflerini de öğrenme imkanını yakalayacaklar. Etkinlik sömestr tatili boyunca sürecek olup, hafta sonları resim boyama atölyesi ve oyun hamuru atölyesi de gerçekleştirilecek.