Tik Tak Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Pera Müzesi’nde çocuklara buluşacak. Tik Tak Sanat atölyesi ile çocuklar, yaratıcı drama ve beden perküsyonu etkinlikleriyle müzeyi yaşayan bir mekan olarak deneyimleme fırsatını yakalayacaklar.

Pera Eğitim, Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Çocuk Akademisi işbirliğiyle gerçekleşecek olan etkinliğe KeKeÇa grubu da beden perküsyonu tekniği ile eşlik edecek. Çocuklar yaratıcı drama atölyelerinde oyun oynayarak ve doğaçlama yaparak bir yandan eğlenirken bir yandan da Pera Müzesi’ndeki tüm sergileri ziyaret edecekler. Yaratıcı drama çalışması, çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilme ve müzeyi daha etkili bir biçimde, duyularıyla keşfedebilmelerini amaçlayacak.

Atölyelerin başında ya da sonunda, Pera Café’de biraraya gelecek olan katılımcılar, KeKeÇa grubu eşliğinde, beden perküsyonu gerçekleştirecekler. Ellerin ve ayakların birlikte vurmalı bir enstrüman olarak kullanacak olan çocuklar, müzik ve hareketin tam ortasında duran beden perküsyonu ile  bedenleri  müzik yaratacaklar. Beden perküsyonu ile çocuklar, bedenlerinin farklı bölgelerini kullanarak, hafif dokunuşlarla ses çıkararak nasıl ritim tutabileceklerini kavrayacaklar.

16 Nisan Etkinlik Programı

10:30 – 13:00 (Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonu)
14:00 – 16:30 (Beden Perküsyonu ve Yaratıcı Drama)

23 Nisan’a Özel Ücretsiz Rehberli Tur

23 Nisan Cumartesi günü çocuklar, “Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi” ve “Anı ve Süreklilik: Huma Kabakcı’nın Koleksiyonundan Bir Seçki” adlı süreli sergileri gezme şansını yakalayacaklar.  Sergi gezisi süresince çocuklara, Pera Eğitim’in rehberleri eşlik edecek.

Sergi Gezisi Seanslar:

23 Nisan’a özel rehberli turlar saat 11:00, 13:00 ve 15:00 olmak üzere üç seans şeklinde çocuklarla bir araya gelecek.

Not: Atölyeler ve rehberli turlar ücretsiz olup kontenjanları sınırlı tutulmaktadır.

Kayıtlar için: http://goo.gl/forms/V3GvFCU2Mw
Detaylı bilgi için:
egitim@peramuzesi.org.tr