İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında, Turunç’un Bahçesi oyunu çocuklarla buluşacak.

23 Nisan ücretsiz çocuk etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan oyunda, çocuklara hem arkadaşlığın önemi hakkında mesajlar verilecek hem de çocukların 23 Nisan coşkusunu paylaşabilecekleri bir ortam yaratılacak.

Turunç Bahçesi Oyununun Konusu

İki kardeş olan Toprak ile İnci’nin evde canı sıkılmaktadır. İnci ve onun sınıf arkadaşı Efe, masal yazma ödevini birlikte yapmaya karar verirler. İnci’nin kardeşi Toprak’ın bu konuda muhteşem bir fikri vardır. Kukla kursuna giden Toprak, masalın içerisine kuklalarını da katar. Durum böyle olunca, masal çok daha eğlenceli ve merak verici bir hale gelir.

Tiyatro Gülgeç tarafından gösterilecek olan Turunç Bahçesi oyunu, 20 Nisan 2016’da saat 11.00 ve 14.00’te çocuklarla buluşacak. 23 Nisan çocuk etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlik, İBB Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak. Tiyatro etkinliğine her yaştan çocuk ücretsiz olarak katılabilecek.