Çocuklar için Eğlence

Evdeki Malzemelerden Cadılar Bayramı Kostümleri

Yaklaşan Cadılar Bayramı ile birlikte çocuklarınızın o gece ne giyeceği de büyük bir soru haline geliyor değil mi? Yeni bir kostüm almak ya da yaptırmak çok fazla zamanınızı mı alacak? Öncelikle gardıroplarınıza, bodrumunuza ve eski sandığınıza bir göz atın. Neler çıktı, neler değil mi? O halde buyrun, elinizdeki malzemelerden nasıl güzel kostümler yapabileceğinize dair küçük ipuçlarına bir göz atın.

Tül Eşarplar: Ne şekilde kullanacağınıza bağlı olarak etek, bandana, peçe ya da fular olabilir. Bu tamamen sizin ve çocuğunuzun yaratıcılığına kalmış. Evinizdeki tül örtü ve eşarpları kostüm yaratırken çok güzel değerlendirebilirsiniz.

Çoraplar: Renkli ya da file çoraplarınız ellere ve ayakkabılara giyildiği zaman pençeye dönüşebilir.

Peluş Tüyler: Çocuğunuzun eski oyuncaklarında ya da sizin eski giysilerinizde bulunan peluş tüyleri kullanarak istediğiniz gibi bir kuş kostümü yapabilirsiniz.

Şapkalar: Sizin şapkalarınız çocuğunuzun başına büyük olacağı için onu daha ilginç gösterecektir. Kovboy şapkası, ya da yılbaşında kullandığınız şapkada yapacağınız küçük değişikler, bu şapkaları Cadılar Bayramı kostümünüzün güzel birer tamamlayıcısı haline getirecektir. Mesela, o şapkaların kenarlarına delgeç yardımı ile küçük delikler açabilir ve bu deliklerden renkli yünler geçirip bağlayarak, kendinden peruklu şapkalar yaratabilirsiniz.

Ayakkabılar: Daha önce sizin kullandığınız ve atmaya kıyamadığınız ayakkabılarınızı şimdi de çocuklarınızın hayal dünyası için kullanmaya ne dersiniz?

Alüminyum Folyo: Çocuğunuzun şapkasını, çubuğunu ya da şeker sepetini alüminyum folyo ile kaplayarak kostümü daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Pamuk: Makyajınızı temizlediğiniz top pamukları da farklı objelere yapıştırarak ilginç aksesuarlar elde edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.