Kültür Sanat

Fazıl Say’ın Yeni Albümü: “Çocuklar İçin”

Fazıl Say’ın yeni albümü “Çocuklar İçin” 5 Nisan 2016’da raflardaki yerini alacak. Fazıl Say’ın metni ve Selen Öztürk’ün anlatımları ile çıkan “Çocuklar İçin” albümü, çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici nitelik taşıyor.Çocuklar İçin Albümü

Çocuklar İçin Her Eserin Öyküsü

Fazıl Say’ın “Çocuklar İçin” albümünde, Ahmed Adnan Saygun, İlhan Baran, Muhiddin Dürrüoğlu ve Fazıl Say’ın eserleri yer alıyor. 2015 yılından bu yana üzerinde çalışılan ve uzun zamandır Fazıl Say’ın hayalini kurduğu proje olan ve farklı konseptlerde Türk Bestecileri’nin eserlerine de yer verilecek olan Türk Bestecileri Serisi’nin ilk çalışması özelliğini taşıyan “Çocuklar İçin” albümü, Selen Öztürk’ün anlatımı ile sunuluyor.

“Çocuklar İçin” albümünde, her eserin öyküsü, öncelikle Selen Öztürk tarafından seslendiriliyor ve eserlerin mini hikayelerine yer veriliyor. Her hikayenin ardından ise solo piyano eserleri yer alıyor.

Türk Bestecileri Serisi’nin ilk çalışması olan “Çocuklar İçin” albümünün ardından yapılacak konserlerden sonra, diğer albümler için de çalışmalar devam edecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir