6 Süper Kahramanı hakkında bilgi.
Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın yepyeni komedi macera filmi ‘6 Süper Kahraman’, 9 Ocak 2015 tarihinde vizyonda olacak.Film, dehasının güçlerini kullanmayı öğrenen robot dahisi Hiro Hamada’yı, Hiro’ya bu konuda yardımcı olan muhteşem kardeşi Tadashi’yi, onlara çok benzeyen, macera bağımlısı olan arkadaşları GoGo Tamaga’yı, düzenli ve tatlı Wasabi No-Ginger’ı, kimya dehası Honey Lemon’ı ve fanatik Fred’in hikayesini anlatıyor. Büyük Kahraman 6, kendini tehlikeli bir komplonun içinde bulunca en yakın arkadaşı olan Baymax isimli bir robotun yardımını istemek zorunda kalan robot dahisi Hiro Hamada’yı ve bir grup yüksek teknolojili kahramanının bu gizemi nasıl çözdüğünü anlatan aksiyonla karışık bir komedi macera filmi.

Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nda çekilen 6 Süper Kahraman (Big Hero 6) mizah dolu hikayesiyle dikkat çektiği gibi, izleyenlere heyecanlı ve macera dolu bir serüven sunuyor.6 Süper Kahraman; robot uzmanı Hiro Hamada ile kardeşi Tadashi ve onun arkadaşları GoGo Tamaga, Wasabi No-Ginger, Honey Lemon ve Fred’in kötü adamlara karşı olan mücadelesini anlatıyor.  Marvel’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan ve çizgi roman usulünde bir aksiyon ile harmanlanan 6 Süper Kahraman filminin yapımcılığını Roy Conli üstlendi. 16 Ocak 2015’te vizyona girecek olan film, üç boyutlu olarak izlenebilecek.

6 Süper Kahraman Filmi ile İlgili Notlar:

  • 6 Süper Kahraman, Walt Disney Animasyon Stüdyoları tarafından çekilen 54. uzun metraj filmi olma özelliği taşıyor.
  • 2011 yılında vizyona giren Winnie the Pooh’un da yönetmenliğini yapan Don Hall’un imzasını taşıyan filmde, ekip içerisinde Robinson Ailesi, Tarzan, Prenses ve Kurbağa gibi filmlerde senaryo ve hikaye bölümünde çalışan isimler de yer alıyor.
  • Walt Disney Animasyon Stüdyolarının 47. uzun metrajlı filmi olan Bolt’un da yönetmenliğini yapan Chris Williams, Mulan’da da senaryonun önemli bir parçası olmuştu. Anie Ödülü’ne de aday gösterilmiş olan başarılı yönetmen The Emperor’s New Groove filmi ile başarısını ispatlamıştı.

6 Süper Kahraman Filmi Görselleri