“Şrek,” “Madagascar” ve “Kung Fu Panda”yı sinemaseverlere sunan stüdyonun yeni filmi, “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin”. Cressida Cowell’ın kitabına dayanan ve iri yapılı Vikingler ve vahşi ejderhaların efsanevi dünyasında geçen bir macera komedi. Hikaye, ejderhalarla savaşmanın yaşam biçimi olduğu Berk adasında yaşayan bir Vikingli delikanlının çevresinde geçer. Kabul töreni yaklaşmaktadır, bu onun kendini kabilesine ve babasına kanıtlamak için tek şansıdır. Ancak sonradan arkadaş olacağı yaralı bir ejderhayla karşılaşınca, tüm dünyası alt üst olur.

 

Film Karakterleri

Vikingler

Korkunç gıcık 3.Hıçkıdık

Kaslı bir Viking reisinin zeki oğlu olmak pek de kolay değil. Ancak Hıçkıdık kendisine acımaya vakit ayırmayacak kadar zeki bir çocuk. Günün birinde kendi yöntemleriyle bir Viking savaşçısı olacaktır. Ne yazık ki Vikinglerin acımasız dünyasında Hıçkıdık’ın gelişmiş gözlemleri ve ince mizah anlayışı onu daha da toplum dışına itmektedir. Hıçkıdık, acımasız düşmanıyla yaralı bir ejderhayla arkadaş olduğunda heyecanlı ve karmaşık bir ikili hayat sürmeye başlar.

Astrid Hofferson

Etkileyici, hareketli ve dayanıklı Astrid, Vikinglerin yaşam şeklini simgeler. Rekabetçi ve kararlı kişiliği yüzünden zor etkilenmektedir. Hıçkıdık kendini tutamayıp ona vurulur. Hıçkıdık, gizli ikili hayatının sıkıntılarıyla ilgili belirtiler göstermeye başladığında, ilk kuşkulanan kişi Astrid olur.

Tersceviz Thortson & Sertceviz Thortson

Sertceviz erkek ve Tersceviz bir kızdır, ikizdirler. İkisi de özellikle birbirine karşı alçakça duygular besleyen, adi ve kötü amaçlı zorbalardır. Adrenalin bağımlısı bu Vikingler için eğlenmek adına hiçbir şey aşırı tehlikeli değildir.

Geğirik Kabbar

Kaba, huysuz ve dangalak Kabbar, çaylakları eğitmek üzere görevlendirilen tecrübeli bir savaşçıdır. Kabbar, iyi niyetlidir ancak çok rahat bir şekilde insanlara bol keseden kötü tavsiyeler dağıtır.

Kayıtsız Zebella

Zebella, kaslı Viking kabilesinin eski usul reisidir. Zoraki ve kafası karışık bir baba olan Zebella, zeki oğlunu anlamamaktadır. Oğlunu gerçek bir erkek yapmayı uman Zebella, Hıçkıdık’ı Ejderha eğitimine yollar, burası savaş gücünün sınandığı tehlikeli bir sınavdır.

Südüklü Jorgenson

O mükemmel bir Viking. “Sadece Güçlüler Kalabilir” ilkesinin geçerli olduğu bir köyde onun kalacağı kesindir. Ancak onun “kız arkadaşı” Astrid, beceriksiz Hıçkıdık’a ilgi göstermeye başladığında, Südüklü intikam yemini eder.

Balıkayak Ingerman

Balıkayak vücut olarak büyük, beyin olarak küçüktür. Herkes bir şeyi anladığında, o mutlaka yanlış anlamıştır. Hem de başından sonuna kadar yanlış anlamıştır.

Ejderhalar

Gecenin Öfkesi

Bu münevi, analitik, yaratıcı yaratık bilinen ejderha türleri içinde en zeki olandır.

Öldürücü Naddar

Belirsiz, saldırgan, ani ve öfkeyle parlayan bir yapıya sahiptir. Tüylerini düzeltmekle geçirdiği süreden kendini ne kadar beğendiğini anlamak mümkündür.

Gronkle

Küçük ve çılgın bir gergedan gibi amansız, inatçı ve saldırgan olmasına rağmen binicisine çok sağdıktır.

Korkunç Kâbus

Vahşi, inatçı ve dirençlidir. Savaşta ilk gelip en son giden odur.

İğrenç Çatalboyun

Bu gizemli ve karmaşık ejderha çok kurnaz bir rakiptir.

Korkunç Dehşet

Bu meraklı ve araştırmacı hayvanların tek zayıf yanı, kendi aralarındaki bölge savaşlarıdır.