Jonathan Swift’in meşhur romanından uyarlanan film, gezi yazarı Lemuel Gulliver’in Bermuda’ya gidecekken Liliput adasına düşmesini ve oranın minik halkıyla karşılaşmasını konu edinen film 29 Aralık’da vizyona giriyor.

Filmin Konusu

Klasikler arasına giren Guliver’in Gezileri 18yy.’dan bu yana en çok okunan çocuk ve gençlik kitaplarının başında gelmekte. Yazarı Jonathan Swift’e ün kazandırdıktan sonra farklı yönetmenler tarafından birçok kez sinemaya ve televizyon dizilerine uyarlanan eser, bu sefer karşınıza 3 boyutlu versiyonu ile çıkıyor. Baş kahraman Lemuel Gulliver’i komedyen oyuncu Jack Black’in canlandırdığı filmin yönetmenliğini ise ünlü yönetmen Rob Letterman üstleniyor.

Film Künyesi

Yapım: 2010 ABD

Tür: 3 Boyutlu, aile, .ocuk, fantastik komedi

Oyuncular: Emily Blunt, Jack Black, Amanda Peet, Jason Segel, Billy Connolly, Catherine Tate, Romany Malco, Olly Alexander, T.J. Miller, Bentley Kalu, Chris O’dowd, Danni Bennatar, Forbes Kb, Haythem Noor, James Corden, James Fiddy, Jay Ferraro, Lewis James, Nikki Harrup, Robert Harrison O’neil, Robert Roman Ratajczak, Ryan Phillips, Stewart Scudamore, Stink Fisher

Senaryo: Joe Stillman, Nicholas Stoller

Yapımcı: Jack Black, John Davis, Gregory Goodman, Ben Cooley

Görüntü Yönetmeni: David Tattersall

Müzik: Henry Jackman

Gösterim Tarihi: 29 Aralık 2010