İgor, klasik canavar filmlerine farklı bir bakış getiren, son derece eğlenceli bir komedi Film sürekli aşağılanan bir laboratuar asistanı olmaktan bıkmış İgor’un hikâyesini anlatıyor. Kendisiyle aynı kaderi paylaşan adaşlarından farklı olarak, İgor’un gerçekleştirmek istediği hayalleri var; mesela bir bilim adamı olmak gibi. Başarısız efendisi bir deney sırasında beklenmedik şekilde ölünce, İgor da yıllardır beklediği şansı yakalamış oluyor.
Ülkede her yıl düzenlenen “Şeytani İcatlar Fuarı”na katılmaya karar veren İgor, bizzat yarattığı iki arkadaşından da destek alıyor. Fakat arkadaşları İgor’a yardım ettikleri kadar ayak bağı da oluyorlar. Örneğin; ismiyle tezat oluşturacak derecede zeka yoksunu: Beyin! Scamper ise zeki olmasına zeki ama karamsarlığıyla ekibe pek destek olduğu söylenemez. Ölümsüz olmasına rağmen en büyük emeli başarıyla sonuçlanacak bir intihar girişimi olan Scamper, sürekli konuşarak yaratıcısı İgor’u çileden çıkartmaktan geri durmuyor.
Yeterince tehlikeli ve zor bir işe soyunmuş olanİgor, gizlice bilim fuarına hazırlanırken yaşadıkları ülkeyle ilgili bir sırrı keşfediyor.