Merakla beklenen Türkiye’nin ilk reel animasyonu İksir filminin fragmanı ve afişi yayınlandı. Daha önce Türk sinemasında benzerine rastlanmayan filmde ilk defa gerçek çekimle, animasyon karakterler bir arada yer aldı.Hiç anlaşamayan iki kardeş Keremcem ve Buse, onların anlaşamamasına çok üzülen bir dede ve dedenin sihirli dünyasında geçen İksir filminde; iki kedi, bir köpek ve bir horozla yaşayan, icat ettiği bir iksir sayesinde tüm hayvanlarla konuşabilen dede (Oğuz Oktay) torunlarının sürekli kavga etmelerine çok üzülür ve onları bir araya getirmek için plan yapar. Keremcem ve Buse dedelerinin evlerine geldiklerinde baş başa iki gün geçireceklerinden habersizlerdir. Hayvanların onlara emanet edilmesi üzerine istemeyerek de olsa evde kalmak zorundadırlar. Fakat olaylar hiç de düşündükleri gibi gitmez. Dedenin eski asistanı Ökkeş (Bülent Şakrak) ve yardımcısı (Bülent Çolak) iksiri ele geçirmek için hain planlar yapmışlardır. Buse’yi kaçıran ikili başlarına aldıkları belayı tahmin bile edemezler ve soluksuz macera başlar.

Filmin yönetmenliğini Köstebekgiller’in de yönetmenliği yapmış olan Birkan Uz yaptı. Filmin senaryosu ise, Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat tarafından yazıldı.

İksir filmi, kullanılan teknik altyapı, teknoloji ve tarz açısından Türkiye’de bir ilk. İlk defa gerçek çekimle animasyon karakterlerinin bir arada olduğu uzun metrajlı sinema filmi, tamamı Türk yapımı olmak üzere 16 Mayıs‘ta izleyiciyle buluşacak.