İyi… kötü… ve şiddetli… Size “Kırmızı Başlıklı Kız” hikayesini yepyeni bir versiyon olarak sunarak Hoodwinked – Kırmızı Başlıklı Kız’ı yaratan ekipten yepyeni bir macera.

Bu sürükleyici macerada Red’i (HaydenPanettiere) adı Başlık Kardeşliği olan gizemli bir grupla eğitim alırken buluruz. Ama Kırmızı Başlıklı Kız bu eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalır. Çünkü “Sonsuza Dek Mutlu Bürosu”ndanNickyFlippers (David OgdenStiers) onu arar ve gizemli güçleri olan bir cadının adları Hansel ve Gratel olan iki küçük masum çocuğu kaçırdığını bildirir. Nicky Kırmızı Başlıklı Kız’dan çocukları bulup kurtarmasını istemektedir.

Bu devam animasyonunda Kırmızı Başlıklı Kız’a ilk filmden aşina olduğumuz karakterler de yardım ediyor. Büyükanne ve ekibin geri kalanı da Kırmızı’ya katılırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Kurt ve onun küçük ortağı Twitchy masallar diyarındaki bu gizemi çözmek için ekibe katılırlar.

Popüler kültürle klasik masalları harmanlamayı başaran Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı 3D izleyiciyi koltuklarından bambaşka bir yolculuğa çıkarmayı vaat ediyor.