Kurbağa Olimpiyatları, kurbağaların tarihlerindeki en heyecan verici etkinliktir. Kurbağa Kral bu olimpiyatlarda en çok madalya sporcu ile kızını evlendireceğini duyurur.Prenses bu duruma hazırlıksız yakalanır ve bağımsız bir kişiliğe sahip olduğu içim kaderini kendi elleri ile çizmek ister ve firar eder. Prenses, erkek kurbağa gibi giyinerek halka karışır ve olimpiyatlarda yer alır. Halk pazarında sokak satıcısı olan Yağmur ve onun yardımcısı Küçük Ken ile arkadaşlık kurar. Memnuniyetsiz müşterilerinden köşe bucak kaçan Yağmur ise bir anda kendini Kurbağa Olimpiyatları’nda bulu verir.

Tüm bunlar yaşanırken, Kurbağa Kral prenses kayıp olduğu için kabus gibi günler yaşar. Kral kara kara kızını nasıl bulacağını düşünür. Bu arada karallığı işgal etmek için plan yapan Yılan Kral, casuslarını Kurbağa Olimpiyatı’na gönderir. Yağmur ve Prenses’in arkadaşları onları yarışmalardan önce tembel ve şişman yapmak için tutulan adamlar ile beladadır. İkili arkadaşlarını casusların tuzağından kurtarır.

Prenses, cinsiyetinden ve onun kraliyet ailesinden biri olduğundan habersiz, keskin zekalı sokak satıcısı Yağmur’a aşık olur. Ancak yarışmayı kazandıktan ve krallığı kurtardıktan sonra, Yağmur ve Küçük Ken kimseye haber vermeden krallığı terk ederek uzaklaşırlar.

11 Aralık 2015’de vizyona girecek olan filmin fragmanını izlemek için: https://cicicee.com/kurbaga-kralligi-fragman/