Sihirli bir dünyada yaşamını sürdüren bir koyun sürüsü, barış içinde yaşamaktadır. Köylerinin yakınındaki bir vadiye inen kurt sürüsü ise onların huzurunu bir anda bozar. Kuzular, yeni komşuları ile nasıl geçineceklerini düşünürken; kurtlar da oldukça yaşlanmış liderlerinin yerine yeni bir lider bulma arayışındadır. Sürünün en sevilen ama aynı zamanda en şapşal kurdu olan Gri, liderliğe aday olur. Aday olarak, herkese, özellikle de kız arkadaşı Bianca’ya kendini kanıtlamaya çalışır. Ama başına bir sürü talihsizlik gelir ve bir anda bir ‘koç’a dönüşür.Filmin fragmanını izlemek için: Kuzular Kurtlara Karşı Fragman

Kuzular Kurtlara Karşı Filmi Karakterleri

GriGRİ: Esas oğlan. Güçlü ve kıvrak zekalı.

Gri, sorumsuz ya da dikkatsiz bir kurt olmasa çok iyi bir lider olabilirdi. Hiçbir şeyi ciddiye almayan, bütün sürünün yiyeceğine göz kulak olması gerekirken alıp başını eğlenmeye giden bir kurt. Gri, arkadaşlarını eğlendirmek ve Rego’yu kudurtmak için koca bir ayı, saçma sapan bir elbiseyi dikmekle geçirir. Eğlenmek için yaşar. Ciddi meselelerle başkalarının ilgilenmesi gerektiğine inanır. Sürünün en güzel kurduna aşıktır ama her zaman olduğu gibi bu ilişkiyi de ciddi bir noktaya taşıyamaz. Kurtların hepsi Gri’yi kibarlığı, muzipliği ve karizmatik kişiliği için sever ama asla onun büyük bir lider olabileceğine inanmazlar. Dikkatsizliği Gri’ye pahalıya mal olacak ve kendini bir koça dönüşmüş olarak bulacaktır.


Bianca

BIANCA: Güçlü ve bağımsız bir kurt.

Cesur ve mağrur. Şartlar onu zorladığında keskin kararlar almaktan kaçınmaz. Gri’ye aşık ama onun çocukça hareketleri ve dikkatsizliği kalbini kırıyor. Gri’den evlenme teklifi beklediği bir gece, sorumsuz sevgilisinin saçma şakalarından birini yaptığını görünce büyük bir hayal kırıklığına uğrar ve incinir. Bianca artık Gri’den ayrılmaya karar vermiştir.


Lira

LİRA: İyilik sever ve naif bir koyun

Lira, sorun çıkarmayı seven Shia’nın ablası. Katı ve kuralları olan bir koyun gibi davranmaya çalışır ama Shia ona sürekli yalan söyler ve hiç uslu durmaz. İyi, anlayışlı ve her şeye yetişen bir koyundur Lira. Sakarlar sakarı koç Moz gizliden gizliye Lira’ya aşıktır ama bir türlü aşkını itiraf edemez. Moz’a göre Lira, kusursuz ve ulaşılamaz biridir. Onun için Lira’nın kokusu tarçın; yünü de ipektir! Lira küçük bir güzellik salonu işletir. Sürünün bütün modaya düşkün koyunları, ona gelip yünlerine en son trendlere uygun şekiller vermesini isterler. Köyün yakınında bilinçsiz bir halde bulunan gizemli koçu da ilk o görecektir.


Rego

REGO: Korkunun efendisi

Sadece görünüşü bile tüylerinizi diken diken etmeye ve soğuk terler dökmenize yeter. Güçlü ve deneyimli kurt, sürünün yeni lideri olmak için gün saymaktadır. Diğer kurtların en sevdiği kurt olduğu söylenemez. Hepsi ondan korkar çünkü hepsinden daha güçlüdür ve… kötüdür. Kurtların Gri’yi sevmesi, Gri’nin saçma hareketlerine tahammül edemeyen Rego’yu çok kızdırır. Rego kurtların doğayla uyumlu yaşaması ve doğadan sadece karınlarını doyuracak kadar faydalanması gerektiğine inanan atalarının geleneklerini anlamsız ve kısıtlayıcı şeyler olarak görür. Efendilik bir yana, iyi bir lider olmayacağı kesindir.


moz

MOZ: Temiz kalpli ve iyiliksever koç

Moz meraklı mı meraklı, geveze bir koç. Bildiğini konuşmaktan öte, aklına geleni tartmadan söyler. Bu yüzden diğer koçlar ondan bir an önce kurtulmak ister. Lira’ya kara sevda besler ama onu görür görmez kasılıp dilini yutmuşa döner. Sevdiği koyun için her türlü kahramanlığa hazır olan Moz’un kahramanlık anı gelip çattığında eli ayağına dolaşır ve bayılır.