İlk uzun metrajlı LEGO® sinema macerası “LEGO® Filmi” Warner Bros Pictures ve Village Roadshow Pictures işbirliğiyle sinemalarda.

Orijinal 3D bilgisayar animasyonu film sıradan, kurallara uyan, kesinlikle vasat bir LEGO mini figürüyken, yanlışlıkla en olağanüstü kişi ve dünyanın kurtuluşunun anahtarı olarak ilan edilen Emmet’ın hikayesini konu alıyor. Emmet kötü kalpli bir tiranı durdurmak için çıkılan destansı serüvende yer alacak bir grup yabancıya katılmaya çağırılır; oysa bu serüven için feci derecede, hem de çok komik biçimde hazırlıksızdır.Filmin orijinal versiyonunda, Emmet’ı Chris Pratt seslendirdi. Emmet’ın başlıca rakibi olan ve dünyaya hükmetmek ile kendi hayatının mikro yönetimi arasında denge kurmakta zorlanan hırslı CEO Lord Başkan‘a ise Will Ferrell sesiyle hayat verdi; Liam Neeson da Emmet’ı yakalamak için elinden geleni ardına koymayan, başkanın güçlü sağkolu Kötü Polis/İyi Polis‘i seslendirdi. Emmet’a seyahatinde eşlik eden rol arkadaşları ise şöyle: Esrarengiz ihtiyar Vitruvius rolünde Oscar® ödüllü Morgan Freeman; Emmet’ı dünyanın kurtarıcısı sanan ve ona bu serüvende rehberlik eden kaya kadar sert Wyldstyle/Çılgınstil rolünde Elizabeth Banks; Lord Başkan’dan intikam almayı kafasına takmış, dik başlı, kasıntı bir korsan rolünde Nick Offerman; grubun güçlü bir sırrı olan, tatlı ve şirin bir üyesi rolünde Alison Brie; ve astronot Benny rolünde Charlie Day.Yönetmenler Phil Lord ile Christopher Miller filmin senaryosunu da kaleme aldılar. LEGO yapı oyuncaklarına dayanan hikaye ise Dan Hageman ile Kevin Hageman ve Phil Lord ile Christopher Miller’a ait. Film LEGO dünyasının en sevilen karakterlerinden bazılarını yeni bazı karakterlerle buluşturarak, markanın yenilikçi oyuncaklarının ve son derece popüler video oyunlarının hayranlarını daha önce hiç görmedikleri, görsel açıdan benzersiz bir Lego dünyasına davet ediyor.“LEGO® Filmi” nin yapımcılığını Dan Lin ve Roy Lee, yönetici yapımcılığını ise Jill Wilfert, Matthew Ashton, Kathleen Fleming, Allison Abbate, Zareh Nalbandian, Jon Burton, Benjamin Melniker, Michael E. Uslan ve Bruce Berman gerçekleştirdi.

Filmin yaratıcı ekibi görüntü yönetiminde Barry Peterson, yapım tasarımında Grant Freckleton, kurgu ve animasyon ortak yönetiminde Emmy ödüllü Chris McKay’den oluşuyor. Filmin müziği ise besteci Mark Mothersbaugh’ın imzasını taşıyor.