“Malefiz,” 1959 klasiği “Uyuyan Güzel”in kötü karakterinin anlatılmamış hikâyesinde, Malefiz’in kalbini taşlaştıran ve onun, bebek Aurora’yı lanetlemesine yol açan olayları anlatıyor.Görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadın olan Malefiz, barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için huzurlu bir hayata sahiptir. Ta ki bir gün insanlardan oluşan istilacı bir ordu gelip, topraklarının düzeni tehdit edene kadar… Malefiz, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrayınca o saf kalbi taşa dönüşür. İntikam hırsıyla dolan Malefiz, insanların kralıyla destansı bir savaş verir ve kralın yenidoğan çocuğu Aurora’yı lanetler. Çocuk büyüdükçe Malefiz, Aurora’nın krallığa başarı getirecek ve Malefiz’in gerçek mutluluğunu sağlayacak olan anahtar olduğunu fark eder.

Karakterler

Malefiz

 

Malefiz

(Angelina Jolie)

Malefiz yardımseverlikle evini, yönettiği orman krallığını ve orada yaşayan bütün yaratıkları koruyor. Ama ağır bir ihanet Malefiz’in temiz kalbini bir taşa dönüştürüyor. Acımasız intikam isteği tarafından yönetilen Malefiz, ateşli bir tutkuyla topraklarını yabancılara karşı koruyor. Malefiz şimdi artık kindar ve merhametsiz insan kralın yeni doğmuş bebeği Aurora’yı sonsuza dek lanetliyor.

 

 

 

 

 

Kral Stefan

 

 

 

Stefan
(SharltoCopley)

Stefan, Malefiz’in çocukluk arkadaşı ve ev olarak tanımladığı insan krallığında yaşıyor. Zaman içinde Stefan kral olma hırsıyla doluyor ve o bu amacını gerçekleştirene kadar hiçbir engelin onu durdurmasına izin vermiyor.

 

 

 

 

Diaval

 

 

 

 

Diaval
(Sam Riley)

DiavalMaleficent’nın sadık hizmetkarı. Malefiz’in emriyle, onun işine yarayacak, farklı formlara bürünüyor. Malefiz’in vicdanı olarak da hizmet veriyor. İzlemekten hiç korkmadığı güçlü inançları var.

 

 

 

 

Prenses Aurora

 

 

 

Aurora
(Elle Fanning)

Prenses Aurora, doğayla sadece Malefizinkiyle aşık atabilecek güçlü bağlar kuran meraklı ve düşünceli bir çocuk. Ama Aurora büyüdüğünde kendini sevdiği ve büyüdüğü orman krallığıyla onun mirasına sahip olan insan krallığı arasında hararetli bir anlaşmazlığın içinde buluyor.

 

 

 

 

Periler

 

 

 

 

 

Periler

Bu üç beceriksiz çiçek perisi on altı yaşına gelinceye kadar Aurora’ya bakmakla yükümlü.