Serinin ikinci filmi Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk’ta küçük kızın maceraları seyirciyle buluşmaya devam edecek. Lili Almanya’daki evinde yaşamaktadır. Annesi, küçük cadıyı erkek kardeşi Leon ile oyun oynamakla görevlendirmiştir. Bunun üzerine Lili, Sihir Kitabı’nı eline alır ve kardeşiyle oynaması için arkadaşlarını çağırır. Artık Lili daha önemli, meselelerle ilgilenebilecektir.

Tatlı Cadı, uzaktaki Mandolan Krallığı’ndan gizemli bir mektup almıştır. Mektupta Büyük Vezir Guliman acilen yardım rica etmektedir. Lili sihirli sözlerle Guliman’ın üzerinde garip bir lanet bulunan tahta çıkmasını ve Mandolan’a egemen olmasını sağlamalıdır. Lili, Mandolan’ı internette araştırır ve buranın gurmeler için bir cennet olduğunu anladıktan sonra kararını verir ve hemen küçük yeşil Ejderha Hektor‘u çağırır. Hektor bu sırada büyük annesi Cadı Surulanda’nın yanında bir tatil cennetinde akşamın tadını çıkarmaktadır. Dinlenirken aniden kaşınmaya başlayan Hector, Cadı Lili’nin ona acilen ihtiyaç duyduğunu anlar. Bunun üzerine kanatlarını açar, “göklerin kralı” olarak adına yakışır bir şekilde uçarak Lili’nin yanına gelir. Lili derhal Mandolan’dan gelen mektubu burnuna sokarcasına ona gösterir. Rahatına düşkün Hektor, önce muhtemelen tehlikeli olabilecek bir maceraya atılmak istemez. Fakat onu bir çok krallara layık lezzetlerin görüntüsü yumuşatır. Lili, büyükitabından büyülü tahta karşı iyi gelen bir büyü formülünü not ettikten sonra, ikisi bir cadı sıçrayışıyla Mandolan’a ışınlanırlar. Lili ve Hektor, kraliyet arayında, büyük vezirin onuruna verilen ve halkı tarafından “Ülkedeki en güzel erkek kim? –Guliman , Guliman” şeklinde övgüler düzüldüğü bir törenin ortasına düşerler. Guliman bu küçük nazik kızın bir cadı olduğuna önce inanmaz. Fakat Lili sihirle bir çiçek yaparak onun ilgisini çeker. Lili gösterilen tüm ilgiyi büyük bir kuşkuyla karşılar. Ne kendisine sadık olmayanların kafasını kestiren büyük vezir, ne de onun sihir yapamayan saray büyücüsü Abrasch ona hiç tekin gelmezler. Esas Kral Nandi’nin ölmüş olduğu haberine de Lili pek inanmaz. Daha çok Guliman’nın tüm araçları kullanarak kudret sahibi olmak istediği fikrine kapılır.

Lili artık ne yapması gerektiğini biliyordur. Mandolan’nın meşru kralı olan Nandi’yi kesinlikle kurtarmak zorundadır. Şans eseri sokak çocuğu olan Musa bu durumu izlemiştir. Mandolan’nın en hızlı çekçek sürücüsü yardımlarına koşar .Lili sonunda Musa’dan Kral Nandi hakkındaki gerçeği öğrenir. Musa içinde kötü ruhların dolaştığı Yasak Kent’e girmeyi reddetmesine rağmen onları oraya götürecek bir fil ayarlar. Kuşkusuz Abrasch ve onun kargaları kaçakların yerini çoktan tespit etmiştir. Abrasch onları esir alması için askerlerini gönderir. Fakat Lili bir cadıdır ve askerleri saldırdığı anda sihirle küçücük yapar.