Kültür Sanat

Filmso Çocuk Kalbimle Atatürk Konseri

Film Müzikleri Senfoni Orkestrası (Filmso) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 22 Nisan Çarşamba günü özel bir konser verecek.

filmso-kalbimde-ataturk

Konser Caddebostan Kültür Merkezi’nde

Sosyal güvenceye sahip olmayan genç müzisyenler ile bir gelecek sağlama projesi olarak kurulan Film Müzikleri Senfoni Orkestrası (Filmso) Caddebostan Kültür Merkezi’nde 90 kişilik korosuyla vereceği konserde, yabancı film müziklerini görsel çalışmalar ile desteklenecek. “Çocuk Kalbimle Atatürk” adıyla gerçekleşecek konserde, başkemancı Vugar Gurbonov olacak.

2010 yılında kurulan ve genç müzisyenler için bir gelecek yaratma amacını taşıyan Filmso, iş güvencesine sahip olmayan gençlerin senfonik içerikli müzikler ile verdikleri konser sayesinde, halka film müziklerini sevdirmeyi amaçlıyor. Barok, romantik ve klasik dönem senfonik eser çalışmalarına yer veren Filmso, konserlerde görsel çalışmaları da ön plana çıkarıyor.

İbrahim Muslu’nun şefliğinde, 22 Nisan Çarşamba günü CKM’de sahne alacak olan Film Müzikleri Senfoni Orkestrası Konseri’nin bilet fiyatları öğrenciler için 24 lira, diğer girişler için ise 34 lira olacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir