Çocuk Haberleri

Fransa: Pokemon GO Karakterleri Okullarda Saklanmasın

Fransa Milli Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Balkacem, Pokemon Go oyunundaki karakterlerin, Fransa’daki okullarda bulunmaması için Niantic firmasından talepte bulundu.Pokemon Go Oyunu

Eğitim döneminin başlamasına kısa bir süre kala, “Pokestop” ve “Arenes İndesirables” gibi Pokemon GO oyunundaki artırılmış gerçeklik ile öğelerinin okullardan kaldırılması istendi. Pokemon karakterlerinin ya da oyunla ilgili diğer öğelerin okullarda çıkması, eğitimi olumsuz etkileyebilecek bir unsur olarak görüldüğü gibi, öğrencilerin güvenliği açısından da endişe yaratıyor.

Fransa Milli Eğitim Bakanı Najat Vallud Belkacem, okul dışında ve okul binalarının içinde Pokemon yakalamak isteyen öğrenciler nedeniyle okul düzeninin bozulabileceği ve öğrencilerin güvenlik sorunu yaşayabileceği belirtti. Okulların, Pokemon avına çıkan yabancılar tarafından güvenlik tehdidi oluşturabileceğini belirten Belkacem, Niantic firmasının Fransa’daki okul haritalarında bulunan Pokemon karakterlerini ve diğer öğeleri kaldırmasını talep etti.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir