Çocuk Yarışmaları

Galleria’dan yarışmacılara hediye yağmuru

Hem gençleri sanata teşvik etmek, hem de kendilerini bu yönde tanıyıp ilerlemeleri için Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi Galleria tarafından projelendirilen Resim Yarışması, Dört’cü ay’ın sonunda, 23 Nisan günü ünlü Türk ressam İsmail Acar’ın da katılımıyla kazananlarına ödüllerini adeta şölen havasında dağıttı.

Kurulduğu günden bu yana gençler için özel projeler geliştiren Galleria, alışveriş merkezi ziyaretçilerinin de keyifli vakit geçirebilecekleri bir sergi alanı oluşturarak Bakırköy ilçesindeki tüm ilköğretim okullarına özel ‘’Genç Yetenekler Resim Yarışması” düzenleyerek dört ay boyunca öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri bir sergi alanı sundu.

Her öğrencinin en fazla üç eser ile katıldığı yarışmaya, öğrenciler kendi anlatım biçimlerini en iyi şekilde ortaya dökerek son güne kadar heyecanla beklediler. Halk oylaması ve jüri tarafından, üç farklı yaş kategorisinde incelenen yarışmacılar (6-8 yaş, 9-11 yaş,12-14 yaş ), 23 Nisan günü büyük finalde ödüllerine kavuştular.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Bakırköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, ünlü Türk ressam İsmail Acar’ın katıldığı ve İsmail Acar’ın jüri olarak da içinde bulunduğu etkinlikte 12 öğrenci resimleri ile ödüle layık bulundu. Birinci olan öğrencilerin okullarına da ödül veren Galleria, ayrıca dereceye giremeyen ve teşvik etmek istediği 21 öğrenciye ise Belediye kurs sertifikası armağan etti. İsmail Acar ayrıca çok beğendiği bir resim dereceye girmediği için yapan öğrenciyi kendi hediyeleriyle mutlu etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere her kategorinin birincisinin bulunduğa okula Vestel 19” All ın One Pc Ofis ve Hp  4680 Yazıcı hediye edildi. Katılımcı öğrencilere ise derecelerine göre Vestel Nb Onyx Base Laptop, Sony Snap Kamera Mhs Pm 1415, Nıntendo Vii, Sony Dsc – W180 Fot. Mak…Samsung Fotograf  Makinesi -ES60, Sony PSP 3000 kazandılar. Derece dışı kalan bütün katılımcılara Galleria tarafından hazırlanmış olan kırtasiye seti veya D&R’ dan bir adet kitap ve ayrıca Bakırköy Belediyesi Kütüphane Md.’lüğü tarafından dereceye giren 12 talihliye ödülleriyle birlikte kitap seti hediye edildi.

Kazananlar Listesi:

A kategorisi birincisi Vestel  Nb Sonyx Base Laptop kazanan öğrenci Melisa Kayra Ertekin
A kategorisi ikincisi Nıntendo Vii kazanan öğrenci Gülce Akman
A kategorisi üçüncüsü Sony  Dsc – W180 fotoğraf  makinası  kazanan öğrenci Dila  Naz Taş
B kategorisi birincisi Sony PS3 120 Gbkazanan öğrenci Ahmey Naci  Cebecioğlu
B kategorisi ikincisi Nıntendo Vii kazanan öğrenci Büşra  Asan                                                                B kategorisi üçüncüsü Sony  Dsc – W180 fotoğraf makinası kazanan öğrenci Nevzar Arat Çiftçi
C kategorisi birincisi Sony Vaıo Vgn-Cs 21S/T Laptop kazanan öğrenci Cemre Cessan
C kategorisi ikincisi Sony Psp 3000 kazanan öğrenci Hazal Tunç
C kategorisi üçüncüsü Samsung fotoğraf makinası -ES60 kazanan öğrenci İlayda Başak Benicar
Sony Snap Kamera Mhs Pm1 415 kazanan halkın birincileri A Kategorisi birincisi Elif Paksu – Şehit Pilot MuzafferErdönmezİÖO, B Kategorisi birincisi Yiğit Kaan Kuştemir – Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez İÖO, C Kategorisi birincisi Tuğberk Kurtaran – Hamdi Akverdi İÖO.

Vestel 19” All  In One Pc ofis  ve Hp 4680 Yazıcı kazanan okullar Özel  Bahçeşehir Florya Koleji Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.