Çocuk Yarışmaları

Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017

Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 için son başvuru tarihi 13 Ekim olarak belirlendi. Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği tarafından Türkiye genelinde düzenlenen yarışmaya tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencileri katılabilecek. 

Üç farklı yaş kategorisinde yapılacak olan resim yarışması için ödüllendirme de her kategori için ayrı yapılacak. Yarışmaya 6-17 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecek.

Yaş Grupları

 1. Grup: 6-9 yaş arası
 2. Grup: 10-13 yaş arası
 3. Grup: 14-17 yaş arası

Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 Katılım Şartları

 • Resim yarışması için başvuracak öğrencilerin resimleri mutlaka elle yapması gereklidir. (Fiziksel engelli çocuklar ağız ya da ayak ile yapabilir.) Dijital ortamda oluşturulmuş resimler kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmada suluboya, akrilik boya, yağlı boya, silinmez ince/kalın keçeli kalemler, yumuşak tükenmez kalem, pastel boya çeşitleri ve çini mürekkep kullanılabilir. Kurşun kalem, kömür ve kalıcı özelliği olmayan malzemeler kullanılamaz.
 • Resim yarışması katılım formu doldurularak resim kağıdının arkasına yapıştırılmalıdır. Resmin ön yüzünde hiçbir bilgi yer almamalıdır.
 • Yarışmaya gönderilecek resimlerde paspartu kullanılmalıdır. Başarı ödülü alan eserlerin hakkı AKSAN’a ait olacaktır. Sergilenmeyen eserler sonuçların ardından bir ay içerisinde AKSAN’dan teslim alınabilecektir.

Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017

Katılım Formu

Katılım formunda yer alan tüm bilgiler doğru şekilde doldurulmalı ve katılım formu resmin arka yüzüne yapıştırılmalıdır. Genç Ressamlar Resim Yarışması ile ilgili bilgilendirmeler, e-posta aracılığıyla yapılacağından, katılım belgesindeki bu bölüme çocukların öğretmen ya da ebeveynlerinin mail adresini yazmaları gereklidir.

Katılım formunu indirmek için: Genç Ressamlar Resim Yarışması Katılım Formu

Genç Ressamlar Resim Yarışması Ödülleri

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilecektir. Ayrıca her kategoriden 4 başarı ödülü seçilecek ve bu ödül sahiplerine sürpriz hediyeler verilecektir. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin çalıştırıcılarına da katılım belgesi takdim edilecektir.

2 Yorum

2 Yorum

 1. Zülal Bilge Aktürk

  14 Eylül 2017 at 14:48

  Kağıt boyutu kaç olmalı

 2. meraklı kişi

  25 Ağustos 2017 at 11:25

  kağıt boyu kaç olucak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı