Anne Baba Okulu

Google 12 Yaşındaki Çocuğun 100 Bin Euro’luk Faturasını Affetti

Google, İspanya’da YouTube kanalındaki takipçi sayısını artırmak için 100 bin Euro’luk reklam veren 12 yaşındaki çocuğun affedildiğini açıkladı.Google Reklam Veren Çocuğu Affetti

12 yaşındaki İspanyalı Jose Javier, arkadaşıyla birlikte kurduğu Los Salerosos müzik grubunu internet üzerinden duyurmak için Google’e a reklam verdi. Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak verdiği reklam için ailesinin kendi adına birikimlerini yatırmak için açtırdığı hesabı kullanan Jose, 100 bin Euro’luk reklam bütçesi harcadı. Videolar izlendikçe Google’dan para kazanacağını düşünen Jose, Google’a ücret ödemek zorunda olduğunu öngöremedi ve 100 bin Euro’luk reklam faturasıyla karşılaştı.

Jose’un annesinin durumu fark etmesi üzerine, Google’a bildirim yapılmasının ardından, Google’da bir açıklama yaptı ve İspanyalı çocuğun affedildiğini duyurdu. Google, 12 yaşındaki çocuğun verdiği reklamlar için herhangi bir ücret tahsil edilmeyeceğini açıklayarak, ebeveynlerin bilgisayar kullanımı konusunda çocukları doğru kontrol etmesinin önemini vurguladı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir