Hamilelik

Hamilelik Kıyafetleri Ne Zaman Giyilir?

Hamile kıyafetleri ne zaman giyilir sorusu özellikle anne adaylarının gebeliğin ilk üç aylık döneminden sonra merak ettiği konuların başında gelir. Gebeliğin ilk üç ayında kilo alma hızı yavaş olduğu için, hamilelik kıyafetleri genellikle 3.aydan sonra giyilmeye başlanır.

Hamilelik Kıyafetleri Hangi Ayda Giyilir?

Hamilelik kıyafetleri bol kesimli, vücudu sıkmayan ve özellikle karın bölgesini rahatsız etmeyen özelliktedir. Bu nedenle hamilelik kıyafetleri karın bölgesi belirginlik kazandığı dönemden sonra giyilmeye başlanabilir. Ancak gebeliğin ilk aylarında da vücudu sıkmayan kıyafetler tercih edilmesi önemlidir.

Gebelik döneminde vücut hassaslaştığı için, hamilelik kıyafetlerinin vücudu terletmeyen ve teri çeken özellikte olması önemlidir. Sentetik maddelerden yapılmış kıyafetleri tercih etmemek bu dönemde büyük önem taşır. Hamilelik sürecinde rahat hareket etmeyi kolaylaştıran ve vücudu sıkmayan kıyafetler tercih edilmelidir.

Gebeliğin Son Aylarında Hangi Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Gebeliğin son 3 aylık döneminde vücudu rahatsız etmeyen, kan akışını önlemeyecek özellikteki kıyafetler seçilmelidir. Vücudu sıkan kıyafetler kan akımını yavaşlattığı için bebek açısından risk oluşturur. Bu nedenle hamilelik döneminde çok fazla kilo almamış olan kadınlar da bol kıyafetleri tercih etmelidir. Doğumun yaklaştığı son aylarda sadece pamuk ya da yün gibi doğal maddelerden yapılmış kıyafetleri tercih etmek gerektiği de unutulmamalıdır.  

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı