Hamilelik

Hamileyken Denize Girilir Mi?

Hamileyken deniz girmek zararlı mıdır, sorusu özellikle yaz aylarında hamilelerin en çok düşündüğü noktalardan biridir. Gebelik sürecinde denize girmek vücuda binen yükü hafifletir ve annede rahatlık sağlar. Ancak denizin temiz olması ve havanın çok sıcak olmaması oldukça önemlidir.

Gebelikte denize girmenin en önemli tehlikesi kolibasili gibi mikroplardır. İshal, enfeksiyon, idrar yolu enfeksiyonu ve cilt hastalıklarına neden olabilen kolibasili hamilelerin sağlığını tehdit eder. Bu nedenle gebelikte temiz olup olmadığından emin olunmayan denizlere girilmemeli, bunun yerine havuzlar tercih edilmelidir.

Hamileler Denizi mi Havuzu mu Tercih Etmeli?

Deniz suyu, genellikle havuz suyuna oranla daha temizdir. Atık suların karışmadığı, şehir merkezlerine yakın olmayan denizlerde kirlilik oranı oldukça düşüktür. Dolayısıyla hamilelerin havuz yerine kirlilik oranı düşük olan denizlere girmeyi tercih etmesi önemlidir. Havuzlar ortak kullanım alanları olduğu için enfeksiyona yol açabilecek etkenlere sahiptir.

hamileyken denize girilir mi

Hamilelikte Kaçıncı Aya Kadar Denize Girilebilir?

Gebelik sürecinde, ani doğum riski olmadığı sürece denize girilebilir. 9 aylık hamileler denize girebilir mi sorusu, doğuma hazırlananlar tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Doğum riski olmadığı sürece hamilelerin denize girmesi sağlık için bir sorun yaratmaz. Bilakis, hamilelerin hareket etmesini sağlayacağından doğuma hazırlık açısından avantaj sağlar.

Gebelikte Güneşlenmek ve Bronzlaşmak Tehlikeli Mi?

Hamilelerin aşırı sıcaklarda denize girmemesi ve güneşlenmemeleri gerekir. Özellikle 6.aydan sonra sıcaklık hamileler için tehlike yaratabilir. Aşırı sıcak hava, vücutta dehidrasyona yol açarak annenin aşısı su kaybetmesine neden olabilir. Bu durumda hem annenin hem de bebeğin hayatı tehlikeye girer.

Hamileler için denize girmek ya da güneşlenmek için en ideal saatler sabah 7 ile 12 arasıdır. Sabahın erken saatlerinde deniz daha temiz olduğu için de tercih edilebilir. Öğle saatleri yaklaştıkça sıcağa karşı hassasiyet artacağından, öğle saatlerinde güneşin altında uzun süre kalmamaya dikkat edilmelidir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.