Çocuk Yarışmaları

Hayalindeki Dünya resim yarışması sonuçlandı

Astoria Alışveriş Merkezi’nin “Hayalindeki Dünya” resim yarışması, sürprizlerle dolu muhteşem bir etkinlikle sonuçlandı.

Astoria Alışveriş Merkezi, İlköğretim öğrencileri arasında düzenlediği “Hayalindeki Dünya” konulu resim yarışmasının ödül töreni öncesi, yarışmaya katılan tüm çocuklara, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte unutmayacakları bir gün yaşattı. Sürpriz animasyonlar, lezzetli ikramlar, Garfield imza günü ve çizgi film gösterileri, sihirbaz showlar, yüz boyamalar, danslar ve birbirinden heyecanlı yarışmalarla dolu bu etkinlikle çocuklar hep birlikte eğlencenin ve dansın tadını çıkardı.

Pediatrik Nörolog Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin başkanlığında, MSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Film Yapımcısı Selay Tozkoparan ve Astoria AVM Yöneticilerinden temsilcilerin yer aldığı seçici kurulun çocukların iç dünyalarını topluca görebilme ve yorumlayabilme imkanı bulduğu, “çocuğa ve çocuğun içinde bulunduğu yaşa özgün çizgiler içeren yaratıcılık ve resim yeteneği” kriterleri göz önüne alınarak yapılan ve zorlu geçen değerlendirmelerin sonucunda 1.2.3.4.5. sınıflardan oluşan 1.kategori ve 6.7.8. sınıflardan oluşan 2.kategori için yarışmanın ilk 3’leri belirlendi. Her iki kategori için ödül olarak birinciler Playstation 3, ikinciler Nintendo Wii, üçüncüler Playstation 2 ile ödüllendirildiler.

Astoria Alışveriş Merkezi’nin düzenlediği “Hayalindeki Dünya” resim yarışmasında her iki kategori için ilk 3’e giren finalistlerin isimleri şöyle:

1.kategori finalistleri (1.-2.-3.-4.-5. sınıf öğrencileri)
Birinci: Denizhan KALSIN / İELEV Özel İlköğretim Okulu
İkinci: Metin CANDAN / Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez İlköğretim Okulu
Üçüncü: Melda KARAKALE / Özel Neslin Değişen Sesi İlköğretim Okulu

2. kategori finalistleri (6.-7.-8. sınıf öğrencileri)
Birinci: Büşra MURATOĞLU / Burak Reis İlköğretim Okulu
İkinci: Teni MELKONYAN / Özel Pangaltı Ermeni İlköğretim Okulu
Üçüncü: Ilgaz Tuana GÜRSEL / Özel Ted Koleji /Samsun

Dereceye giren resimler 2009 Yılbaşına kadar Astoria Alışveriş Merkezi içinde sergilenecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.