Kültür Sanat

Hilton Worldwide Çalışanları İki Ortaokulu Donattı, Burgazada’da Kıyı Temizliği Yaptı

İstanbul’daki Hilton Worldwide otellerinde görev yapanlardan oluşan yaklaşık 100 gönüllü, 8 Ekim’de üç farklı projeye katılarak dünya çapında bir sosyal sorumluluk projesinin parçası oldu.

 

İki ekip, Bağcılar Münir Nurettin Selçuk ve Üsküdar Sultantepe Ortaokulları’nda özel eğitim sınıflarını donatmak, çocukların kullanımına yönelik bir  kütüphane kurmak ve anaokulu öğrencileri için açık bir oyun alanı oluşturmak için Türk Kızılayı ile birlikte çalıştı. 
 

Diğer gönüllü ekip ise TURMEPA/ Deniz Temiz Derneği’yle işbirliği yaparak Burgazada’da kıyı temizliği etkinliğine katıldı. 

 

Türk Kızılayı Başkanı Ahmet Lütfi Akar, projeyle ilgili olarak; “Hilton Worldwide gönüllülerinin ilköğretim okullarımızı yeniden donatmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitim standartlarını artırmaya yönelik her türlü çaba bizim için çok değerli ve bu vesileyle büyük katkılarından dolayı Hilton Worldwide’a teşekkür etmek istiyorum. Engelli çocuklarımızın eğitimine büyük önem veren Türk Kızılayı, bir süre önce başlattığı Özel Eğitim Sınıfları Projesi ile bu alanda büyük bir adım attı. Proje birçok kesimden destek gördü. ‘Sen Çok Özelsin’ adlı projeyi gerçekleştirirken Hilton Worldwide bizim en büyük destekçilerimizden biri olmaya devam ediyor” yorumunda bulundu.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.